Domovská stránka / Technické informace

Technické informace

Dveřní výplně PERITO splňují vysoké nároky na tepelně-izolační vlastnosti vchodových dveří a to i pro pasivní domy. Standardně se dodávají v tloušťkách 40 – 70 mm s trojskly a vykazují tak velmi nízké hodnoty koeficientu tepelné prostupnosti.

Nejrozšířenější skupinou prodávaných dveří jsou s výplněmi Elegance a Vizual. Jsou vyrobeny s povrchovými deskami z materiálu HPL. Lisovaná syntetická pryskyřice, která je základem pro výrobu tohoto materiálu, propůjčuje plastovým dveřím s touto výplní vynikající vlastnosti, především minimální tepelnou roztažnost. Dveřní výplně jsou proto stálotvaré a jejich životnost je mnohonásobně delší, než je tomu u výplní plastových. Kupodivu cenový nárůst není mezi těmito typy markantní a u série Vizual lze dokonce hovořit o výhodnější ceně, než u základní plastové série. Především při volbě imitace dřevodekoru důrazně doporučujeme výběr ze sérií HPL, investice do kvality se zde zaručeně vyplatí!

Další skupinou prodávaných výplní pro plastové dveře je série START. Ty jsou vyráběné z desek, jež jsou vakuové zpracované v různých designech. Tyto jsou v nabídce jak v bílé barvě, tak v různých imitacích dřevodekorů. Základní vlastností těchto plastů je tepelná roztažnost, bez které by nebylo možné jejich tvarování. Bohužel je tato vlastnost také největší nevýhodou těchto materiálů. Působením slunečního záření totiž dochází k „nežádoucímu“ rozpínání (léto) a smršťování (zima) těchto desek, materiál podléhá únavě a v krajním případě může dojít k jeho deformacím, nebo prasknutí. Toto nebezpečí je v případě desek s imitací dřevodekoru několikanásobně vyšší a pokud se pro tyto dveřní výplně rozhodnete, je na místě důrazně požadovat veškeré informace o zárukách, volbě vnitřního jádra a podobně. Praskání a prohýbání plastových výplní s imitací dřevodekoru je obecně známým problémem a potýkají se s ním bez výjimky všichni výrobci plastových výplní. V západní Evropě se tento typ dveřních výplní vzhledem k již zmiňovaným vlastnostem takřka nevyrábí.

Nejvyšší kategorie plastových dveří je osazena dveřní výplní ENTRY. Tyto výplně jsou vyráběny z kompozitního materiálu, jsou lepeny přímo na křídlo dveří a zvyšují tak konstrukční pevnost celého vchodového kompletu. Inovativní design vynikne především u lakovaných povrchů, je však možné dodat výplň i v tradičním dřevodekoru. Díky překrytí křídla dveří mají ENTRY výplně celkovou tloušťku přibližně 60 mm, což v kombinaci s trojskly zaručuje vynikající tepelně-izolační vlastnosti.

Jádra dveřních výplní jsou lepenými sendviči, jejichž základ tvoří extrudovaný polystyren. V případě nutnosti je možné volit výztuhu jádra. Více se o této problematice dočtete níže. Nejdůležitější volba jádra se týká již zmiňovaných plastových výplní s imitací dřevodekoru. U těchto výrobků je pro plnou funkci výplně NUTNÉ zvolit jádro D, zajišťující dostatečnou odolnost výplně proti střídajícím vnějším teplotám v různých ročních obdobích.

Prosklení dveřních výplní se provádí dvojskly, případně trojskly, s možností volby ornamentních skel, nebo vitráží v kombinacích s tepelně izolačními nebo bezpečnostními skly. O možnostech kombinací se poraďte se svým dodavatelem oken a dveří.

V neposlední řadě má na bezvadnou funkčnost celého systému vchodových dveří vliv samotný výrobce oken a dveří. Na trhu se objevují nekvalitní profily, setkáváme se s nedodržením technologických postupů výroby a montáže, nedostatečnými výztuhami rámu a křídla dveří a s dalšími funkčními nedostatky. Věnujte tedy zvýšenou pozornost výběru dodavatele oken a dveří. Vchodové dveře jsou nejnámahanějším výplňovým otvorem domu, používaným každý den po dobu mnoha let. Investice do vchodových dveří by tedy neměla být podceňována a prvotní úspora by na tomto místě byla kontraproduktivní a nemístná. Na těchto stránkách v sekci prodejní místa“ naleznete dostatek spolehlivých dodavatelů vchodových dveří s dveřní výplní PERITO.

Proč s PERITEM

Technické informace

29+

let zkušeností

Technické informace

250 000+

spokojených zákazníků

Technické informace

200+

modelů dveří

Technické informace

300+

dekorativních možností

Technické informace

500+

spolupracujících partnerů

Chcete se na něco zeptat?

Zajímají Vás informace o našich výrobcích či něco jiného?

Prodejci Konfigurátor dveří