Domovská stránka /Blog / Jak vybrat kvalitní plastové vchodové dveře

Jak vybrat kvalitní plastové vchodové dveře:
Průvodce výběrem

V současnosti jsou plastové vchodové dveře velmi oblíbenou volbou pro spoustu domácností. Díky své cenové dostupnosti, odolnosti a modernímu vzhledu se staly oblíbeným prvkem rodinných domů.
A podle čeho vybírat plastové vstupní dveře, aby splnily všechny vaše požadavky, si řekneme v tomto průvodci.

Jak vybrat kvalitní plastové vchodové dveře

Proč plastové dveře?

Plastové vstupní dveře nabízejí několik výhod oproti dveřím vyrobeným z jiných materiálů:

 • Jednou z největších předností jsou jejich energetické vlastnosti a izolace. Díky moderním technologiím poskytují plastové dveře vynikající tepelnou i zvukovou izolaci.
 • Zpravidla jsou cenově dostupnější než třeba hliníkové vstupní dveře. Jsou tedy ekonomickou volbou pro vstupní dveře do domu.
 • Nabízejí vysokou odolnost vůči povětrnostním vlivům a opotřebení

Klíčové faktory při výběru plastových vchodových dveří

Materiál výplně

Při výběru plastových dveří je důležité zvážit kvalitu dveřní výplně. Na trhu jsou dostupné různé materiály. Ty se vyznačují fyzikálními vlastnostmi, které v kombinaci s dalšími podmínkami mohou mít významný vliv na funkčnost vchodových dveří.

Nejčastěji se na trhu objevují výplně z materiálu HPL, které jsou standardním a velmi oblíbeným řešením pro všechny typy plastových dveří. Materiál svrchních desek se vyznačuje vysokou pevností a odolností vůči povětrnostním vlivům. K oblibě výplní z materiálu HPL přispívá i široká nabídka povrchových úprav, dekorů a barev.

Pokud jste příznivci spíše rustikálních tvarů, jsou pro vás určeny modely z materiálu ABS nebo PVC. Ten umožňuje pomocí vakuového tváření vylisovat plastické rámečky kolem prosklení nebo v ploše. Doplnit je můžete vitrážovým prosklením.

Vrchol nabídky výplní pro plastové vchodové dveře představují výplně z kompozitního materiálu. Jeho pevnost, odolnost proti povětrnostním vlivům, konstrukční a designové možnosti umožňují tyto výplně nabízet i v překryvné variantě a s různými designovými prvky.

Tepelná izolace

Tepelná izolace je klíčová pro udržení tepla v domě a snižování energetických nákladů.
Plast je přirozeně dobrým izolantem. Jeho struktura pomáhá snižovat přenos tepla mezi interiérem a exteriérem domu.
Moderní plastové dveře obvykle používají vícevrstvé profily, které zlepšují jejich izolační vlastnosti. Tyto vrstvy zahrnují vzduchové komory, které pomáhají udržet stálou teplotu uvnitř domu tím, že snižují tepelný most.

V případě, že zvolíte plastové dveře s prosklením, tak musíte počítat s celkovou nižší hodnotou izolace.

Design a estetika

Plastové dveře jsou dostupné v různých stylech a barvách. Je důležité vybrat takový design, který bude ladit s vaším domovem a odrážet váš osobní styl.

U nás máte na výběr z několika sérií plastových vchodových dveří:

 • Řada Entryvýplně Entry jsou naše nejvyšší modelová řada pro plastové dveře. Umožňují překrytí křídla, mají výborné tepelně izolační vlastnosti a je zde možnost výměny skla.
 • Řada Elegancesérie Elegance nabízí ozdobné kovové aplikace, široký výběr povrchových úprav i možnosti prosklení a dobré tepelně izolační vlastnosti.
 • Řada Vizualřada dveří Vizual vám poskytne jednoduchý čistý vzhled a kvalitu za rozumnou cenu. Máte na výběr z mnoha povrchových úprav i prosklení, dveře mají dobré tepelně izolační vlastnosti.
 • Řada Start dveře z modelové řady Start jsou velmi oblíbené pro svoji příznivou cenu, nabízejí oblíbené tvary a dekorativní plastické rámečky.
 • Jak vybrat kvalitní plastové vchodové dveře

  TIP: Venkovní dveře si můžete podle vašich preferencí vytvořit v našem konfigurátoru dveří.

  Cena vs. kvalita

  Najít správný poměr mezi cenou a kvalitou při nákupu vchodových dveří může být výzvou. Jen mějte na paměti, že nejlevnější možnost nemusí být vždy ta nejlepší. Vchodové dveře na rozdíl od jiných spotřebních věcí, jako je mobilní telefon nebo televize, pořizujeme obvykle jen jednou za život. Proto si nechte poradit od odborníků na prodejních místech, kteří by měli navrhnout takový typ, který nejlépe bude odpovídat vašim představám a podmínkám.

  Bezpečnostní vlastnosti plastových dveří

  Profily a rámy plastových dveří zahrnují ocelové výztuhy, které zvyšují pevnost a odolnost. Vhodné je doplnit plastové vchodové dveře vícebodovými zamykacími systémy, které poskytují vyšší úroveň bezpečnosti.
  Existuje několik tříd pro hodnocení bezpečnosti dveří, tyto jsou definovány různými standardizačními organizacemi nebo podle místních norem, ale obvykle se setkáváme s pěti bezpečnostními třídami pro vstupní dveře, o kterých jsme podrobněji psali.

  Jak vybrat kvalitní plastové vchodové dveře

  Instalace a údržba venkovních plastových dveří

  Zaměření a instalace venkovních dveří vyžaduje odborné znalosti, proto to nechte na profesionálech. Nesprávná instalace většinou zásadním způsobem ovlivňuje funkčnost dveří.

  Co se týče údržby, tak jsou plastové dveře poměrně nenáročné. Pravidelné čištění mýdlovou vodou a kontrola těsnění a zámků pomůže udržet vaše dveře v dobrém stavu po mnoho let. Více o údržbě vchodových dveří se dozvíte zase v jiném článku u nás na blogu.

  Přečtěte si také

  Prodejci Konfigurátor dveří