Domovská stránka /Blog / Na co myslet při výběru dveřní výplně

Na co myslet při výběru dveřní výplně

Na co myslet při výběru dveřní výplně

Plast a hliník

Trendy a vkus dnešního zákazníka, stejně jako technické možnosti, posouvají hliníkové dveře na přední pozici v žebříčku oblíbenosti, kterému prozatím stále kralují plastové dveře. Oba typy dveří mají své přednosti a možnosti, které je potřeba při svém rozhodování brát v úvahu.

V každém případě je třeba na vchodové dveře pohlížet jako na kompletní celek složený z jednotlivých částí. Jednou z nich je i dveřní výplň, kterou si můžete vybrat z našeho sortimentu. Jelikož máme široký výběr výplní pro oba typy vchodových dveří, je důležité k sobě volit materiály, které mají z fyzikálního hlediska kompatibilní vlastnosti.

Čas od času dostáváme otázku, jestli bychom doporučili použití hliníkové výplně v plastových dveří (nebo naopak).

Odpověď na ni je poměrně jednoduchá. Stačí si uvědomit, že hliník a plast jsou velice rozdílné materiály, které se mimo jiné liší i svou roztažností při zahřívání/ochlazování. Zjednodušeně řečeno: jak moc změní své rozměry při změně teploty. Rozdílná roztažnost jednotlivých částí dveřního systému, například plastových rámů a hliníkové výplně, pak může vést až k omezení funkčnosti. Jednotlivé části systému přestanou díky rozdílné změně rozměrů působit v požadovaném souladu. Následné problémy se zamykáním, nebo dokonce otevíráním / zavíráním dveří, pak jistě nikoho nepotěší.

Přestože je technicky možné použít hliníkovou výplň v plastových dveřích (a naopak), my s ohledem na uvedené rozdíly takové použití doporučit nemůžeme.

Výběr modelu dveřní výplně tedy prosím přizpůsobte i typu dveří, pro které jste se rozhodli.

Pro plastové dveře si prosím vybírejte modely z řad Entry, Elegance, Vizual a Start.

Pro hliníkové dveře pak zaměřte svůj zájem k modelovým řadám Alu Smart a Alu Design.

Přečtěte si také

Prodejci Konfigurátor dveří