Domovská stránka /Blog / Vybíráte prosklené vchodové dveře

Vybíráte prosklené vchodové dveře?
A plánujete dvojsklo nebo trojsklo?

Jak ale vybrat prosklené vstupní dveře? Podíváme se postupně na skleněné výplně s dvojskly a trojskly z hlediska tepelné izolace, zabezpečení, vzhledu a ceny.

Základním rozdílem mezi dvojsklem a trojsklem je konstrukce. Například výrobce dveřních výplní PERITO používá pro dvojskla dvě 4mm skla, z nichž má jedno tepelnou úpravu. Trojsklo je pak složeno ze tří skel – exteriérového, speciálního středového a interiérového izolačního.

Vybíráte prosklené vchodové dveře
Příklady prosklení u dveří s výplněmi GFK

Jedno sklo navíc při izolaci vchodových dveří poznáte

Největší výhodou dveřní výplně s trojsklem je vyšší míra tepelné izolace. Zatímco součinitel tepelné prostupnosti (u kterého platí čím nižší, tím lepší) prosklení dveřních výplní se u dvojskla pohybuje od 1,5 do 2,9; u trojskla se dostanete až na hodnotu 1,3. Výsledná hodnota tepelné prostupnosti vchodových dveří s prosklením samozřejmě závisí kromě samotného prosklení i na výplni a rámu. Počítejte ale s tím, že u energeticky úsporných domů se bez trojskla neobejdete.

Výhodou trojskla je nejen menší únik tepla, ale také nižší riziko rosení – sklo v interiéru se neochlazuje tak jako vnitřní sklo ditermu.

Pokud uvažujete o trojskle kvůli lepší zvukové izolaci, tak vás zklameme. V hodnotách zvukového prostupu má trojsklo oproti dvojsklu jen minimální výhody.

Zdvojená bezpečnost na přání

Zákazníci se často ptají, zda sklo ve vstupních dveřích odolá vpádu zloděje nebo třeba nechtěnému poškození při divokých dětských hrách. Zjednodušeně řečeno – pokud vyberete prosklení s bezpečnostním sklem, tak ano.

Navrch má ale i v tomto případě trojsklo. U izolačních dvojskel se bezpečnostní sklo montuje pouze z venkovní strany, ale u trojskel získáte na přání bezpečnostní sklo z obou stran – zevnitř i zvenku.

Malý tip na závěr – při výběru prosklené výplně u výrobce ověřte, zda je možné sklo v případě poškození vyměnit (umožňují to například nové výplně GFK).

Trojsklo oceníte i pro jeho vzhled

Nároční zákazníci, kteří podobu svého domu ladí do nejmenšího detailu, často volí vchodové dveře s trojsklem i kvůli designovým kombinacím skla.

V případě dvojskla je to jasné – jedno ze skel musí být průhledné a s pokovením (termoizolační sklo). Pro volbu ornamentálního, zrcadlového nebo dekorativního skla vám tak zůstane jen jedno sklo.

U trojskla máte ale na výběr vzhledu skla dvě – venkovní i vnitřní. Když k tomu přidáte širokou nabídku úprav, tak získáte téměř neomezenou škálu kombinací, které z vašich dveří vytvoří originál.

Hledejte výrobce, který za trojsklo nechce příplatek

Pokud vás nepřesvědčila tepelná prostupnost, vzhled nebo bezpečnost, přesvědčí vás cena. Dveřní výplň s izolačním trojsklem totiž může stát úplně stejně jako s dvojsklem.

U nás v PERITO osazujeme trojsklem automaticky veškeré dveřní výplně od celkové tloušťky 34 mm a to bez jakýchkoliv příplatků.

Přečtěte si také

Prodejci Konfigurátor dveří