VSTUPTE PROSÍM

Zpět na výpis článků
Články

Stavíte nový dům či u Vás právě probíhá rekonstrukce? Zamýšlíte se nad výběrem všech stavebních prvků, složitě zjišťujete jejich parametry, kvalitu, cenu či životnost? Každý jednotlivý prvek je důležitý, mnohdy není rozhodování vůbec jednoduché a uvítali byste radu odborníka? Jak nejlépe zvolit a co vše ve správnou chvíli naplánovat?

Každý den komunikujeme s našimi zákazníky a hledáme optimální řešení pro jejich nové vchodové dveře. Proto Vám přinášíme několik hlavních informací, které Vám mohou nákup vchodových dveří usnadnit.

ORIENTACE DOMU NA SVĚTOVÉ STRANY

S projektantem či architektem řešíte umístění domu vzhledem ke světovým stranám většinou z důvodu tepelných úspor, ideálního dopadu ranního či poledního sluníčka, příjemné obyvatelnosti nejen domu, ale i relaxačního vyžití v zahradě. Podmínky, které s sebou jednotlivé světové strany nesou, však mají vliv i na vchodové dveře a mohou vám snadno zkomplikovat život. Intenzita slunečního záření, teplota, rozměr a barevné provedení vchodových dveří má přímý vliv na tzv. bimetalový efekt. Jihozápadní strana je pro dveře nejproblematičtější, neboť je vystavena přímému slunečnímu záření po nejdelší dobu dne. Mnohem horší jsou však varianty částečného stínění přístřeškem. Toto částečné stínění se nejvíce projevuje na jaře, kdy zastíněná strana dveří je chladná, mnohdy i zmrzlá, osvitová strana dveří je však na výrazných plusových hodnotách. Tento rozdíl může být v desítkách stupňů. Materiály dveří a jejich roztažnost poté reagují v rámci fyzikálních jevů a mají tendenci se krátkodobě prohýbat nebo dokonce kroutit. Nejen tmavé barvy, ale také zelené odstíny jsou pro příjem tepla nejvíce náchylné. Dá se říci, že se zahřívají mnohem více než barvy světlé. Pokud musíte umístit vchodové dveře na ne zcela ideální světovou stranu či nelze dveře zcela zastínit, doporučujeme volit bílou barvu či světlé odstíny. Plocha, velikost dveří je taktéž činitel, který následný bimetalový efekt ještě více umocňuje. Je chytré vše řešit v předstihu a snažit se předejít variantám, které jsou rizikové.

AMITE AD DORIS AD AMBER AD KIM AD

VCHODOVÉ DVEŘE SE SKLÁDAJÍ Z VÍCE ČÁSTÍ

Když se řekne vchodové dveře, každého hned nenapadne, že se jedná o designovou výplň, křídlo a rám dveří. Firma PERITO je výrobce výplní a celé dveře kompletují naši partneři, výrobci oken a dveří. Funkčnost dveří je přímo úměrná výběru materiálů a jejich kombinací. Je vhodné kombinovat materiály stejné (podobné) v rámci dveřního profilu a okrasné dveřní výplně. V konečné fázi budou dané materiály spolu působit v rámci teplotních změn a jejich případná rozdílnost může vést až k problémům spojených s funkčností dveří. Ohledně vhodné kombinace je potřeba se dostatečně informovat u partnerů PERITO. Zvolené jednotlivé části dveří nebo jejich doplňky také mohou ovlivnit termíny dodání. Nenechávejte tedy objednání na poslední chvíli. Vchodové dveře jsou natolik individuální produkt, že není možné objednat kompletní dveře a obdržet je takzvaně “do druhého dne“.

VYLADĚNÉ DVEŘE

V případě, kdy máte v úmyslu sladit okna a dveře do jednoho odstínu či dekoru, je rozumné objednávat vše u jednoho dodavatele. Dejte si také pozor na použití různých technologií nanášení barvy či dřevodekorů na jednotlivé povrchy. Vzhledem k takzvanému stárnutí v čase neboli ztrátě pigmentu by mohlo docházet k nerovnoměrné změně barev dle použitých technologií.

OCHRANNÉ FÓLIE

Častým dotazem zákazníků je také odstranění ochranné fólie z povrchu výplně či z rámu dveří. Na oknech a rámech dveří jsou obvykle dodány fólie s UV stabilizací a jsou určeny na ochranu rámových profilů po nezbytně nutnou dobu. Výrobci/dodavatelé doporučují tyto fólie sundat maximálně do 3 měsíců od instalace na stavbě. Primárně záleží na individuálních teplotních podmínkách, neboť povrch se v rámci změn teplot roztahuje či smršťuje. Fólie na okrasných výplních mají primárně funkci ochranou proti drobnému oděru. Pokud jsou vystaveny teplotám pod bodem mrazu nebo naopak intenzivnímu slunečnímu záření a častému prohřívání, mohou po určité době zanechat na povrchu film, který lze jen těžko odstranit s pomocí speciálních přípravků a mnohdy to vůbec není možné. Proto doporučujeme tuto krycí fólii odstranit ihned po přepravě nebo montáži. Riziko poškrábání vchodových dveří na stavbě můžete eliminovat pomocí ochranných návleků na křídlo dveří. Informujte se na možnost zakoupení u partnerů PERITO (prodejci oken a dveří).

Ochranny navlek_aplikace Stahovaci_gumicky netkana_textilie_detail

SNADNÝ VÝBĚR

Velmi těžko si člověk může představit, jak budou zvolené dveře vypadat v konkrétním barevném provedení či dokonce při kombinaci více barev na povrchu. Vaší fantazii meze neklademe, proto si na www.perito.cz můžete v konfigurátoru vchodových dveří vyzkoušet jakoukoliv barevnou variantu, stavební rozložení, prosklení, doplňky dveří, a dokonce můžete nahrát fotografii vlastního domu a přesvědčit se na vlastní oči, zda jste s výběrem spokojení. Hotovou konfiguraci můžete použít pro usnadnění komunikace s našimi partnery a rychlejší získání cenové nabídky na zvolené dveře. Vchodové dveře s výplní PERITO  si můžete také prohlédnout v katalogu plastových a hliníkových dveří, který je dostupný u našich partnerů nebo ke stažení také na našich webových stránkách. Vystavené vchodové dveře PERITO můžete vidět u mnoha partnerů v showroomech na různých místech České republiky.

 

Přejeme Vám pohodové bydlení za vchodovými dveřmi PERITO.

 

 
 
Nový konfigurátor dvěří