Domovská stránka /Blog / Trendy roku

Trendy roku

Dveře jako módní doplněk? Samozřejmě!

Každý detail dveří může ukázat Váš styl a osobnost. Plánujte proto dveře již při stavbě domu a nebojte se využít moderních trendů, biometrických technologií a barevných kombinací nebo vlastního návrhu vchodových dveří.

Jaké jsou současné trendy?

Designu vchodových dveří dá na první pohled nejvíce vyniknout překryvná varianta křídla dveří. Tu umožňují například dveřní výplně ze série ENTRY, ALU SMART i ALU DESIGN. Na výběr tak máte z materiálů: kompozit či hliník. V případě překryvné varianty se stává nerezová okopová lišta nejen designovým doplňkem, ale u většiny dveří z praktických důvodů spíše samozřejmostí.
Trendy roku (post title)

Pokud jste si již vybrali z pestré nabídky různých stylů vchodových dveří ty pravé pro Vás, můžete je navíc ještě odlišit kombinací dalších doplňků. Nejvýraznější může být volba kolmého nebo vyoseného madla, jehož součástí může být digitální kukátko nebo biometrický přístupový systém. V tom případě Vám pro otevření dveří bude stačit otisk prstu. Elektronické ovladače mohou být umístěny také přímo na dveřích, nebo na fasádě domu. Dveře je možné připravit i na ovládání přes inteligentní domácnost. Při volbě zámků volte vícebodové manuální, automatické, nebo motorické kování. Vícebodové zámky přispívají k vyšší bezpečnosti dveří i ke zlepšení jejich funkčních vlastností.

Trendy roku (post title)

Barevné možnosti jsou téměř neomezené. Výběr je důležitý už při volbě materiálu a tedy i volbě dostupné technologie povrchové úpravy. Není problém přizpůsobit dveře oknům nebo garážovým vratům. Chybu neuděláte ani se stále trendy šedými odstíny nebo efektními strukturálními barvami. V současnosti je ale nejnovějším trendem dveře odlišit a mít vlastní originální design. Nebojte se výrazných barev RAL anebo jejich kombinací například s dřevodekorem. Velmi často se barevně odlišuje výplň dveří od rámu. Díky jedinečnosti, i v podobě odvážnějších barev, kterou do svých vchodových dveří promítnete, z nich uděláte skutečný klenot vašeho domu.
Trendy roku (post title)

Byla by velká škoda zapomenout naplánovat vzhled a velikost dveří již při stavbě domu. Už na začátku můžete totiž počítat s větším stavebním otvorem a využít možnosti vchodových dveří s bočním fixem. I zde se nabízí mnoho variant prosklení, které celkový vzhled dveří podpoří a navíc Vám přivede do vstupního prostoru spoustu příjemného osvětlení.
Trendy roku (post title)

Nejnovějším trendem je také vlastní návrh vchodových dveří.
Trendy roku (post title)

Přečtěte si také

Prodejci Konfigurátor dveří