Domovská stránka /Blog / Mléčné sklo – Matelux vs. Satinato

Mléčné sklo – výhody, čištění
a rozdíl mezi Matelux vs Satinato

Proč zvolit mléčné sklo pro vaše vstupní dveře?
Na co si dát při výběru mléčného skla pozor a jaký je rozdíl mezi výrobci vám poradíme v článku.

Dozvíte se také, jak se o mléčné sklo starat.

Co je to mléčné sklo?

Mléčné sklo, které někteří výrobci nabízí pod označením Matelux a jiní pod názvem Satinato, patří mezi floatová skla se saténovou povrchovou úpravou, které je dosaženo matovaním kyselinou.

Mléčné sklo se používá pro vytvoření soukromí a ochrany před slunečním svitem v interiérech i exteriérech. Nazývá se také matné, ledové nebo satinové sklo.

Na co dát při výběru satinového skla pozor

Satinovaná (mléčná) skla různých výrobců skel se vždy liší konečným vzhledem a především zbarvením. Je to dáno jednak jiným druhem skla, které používají, ale také odlišnými metodami výroby matného povrchu.

Pokud tedy volíte mléčné sklo do více ploch, věnujte pozornost názvosloví – Matelux vs Satinato. Jestli chcete docílit maximálního souladu mléčného skla, zajistěte si ho od jednoho výrobce a ideálně z jedné šarže.

Se všemi satinovanými (mléčnými) skly docílíte vyváženého poměru mezi zajištěním soukromí a prostupem světla až 90 % v závislosti na tloušťce skla.
Mléčné sklo - matelux vs. Satinato (post title)

Jak čistit mléčné sklo

Mléčná skla disponují jedním hladkým a jedním matovaným povrchem, které je možné čistit běžnými čistícími prostředky, nepotřebujete tak žádné speciální.
K čištění mléčného skla se doporučuje měkký hadřík, který nepouští vlákna a teplá voda. Pokud je sklo více zašpiněné, lze do vody přidat běžný saponát na nádobí. NEPOUŽÍVEJTE čističe na mytí skla nebo abrazivní prostředky, ty by mohly sklo poškrábat nebo zmatnit. Po umytí mléčného skla ho utřete do sucha. Pro odstranění zbytků nečistot a mastnoty klidně použijte bílý ocet nebo bavlněný tampon.

Pár výhod mléčného skla na závěr

Kromě snadné údržby a cenové dostupnosti jsou mléčná skla do dveří oblíbená především pro svůj neutrální vzhled, který se skvěle hodí ke klasickému i modernímu stylu.

Mléčné neboli satinované sklo můžete pořídit jak do plastových vchodových dveří, ale i hliníkových vchodových dveří. Výběr materiálu výplně dveří je zcela na vás, a pokud si nevíte rady s výběrem vchodových dveří, koukněte do článku: Jak vybrat vchodové dveře.

Pamatujte: PERITO s.r.o. používá ve svých výrobcích vždy sklo Matelux od společnosti AGC Glass Europe.
Vchodové dveře si také snadno vytvoříte dle svých požadavků v našem konfigurátoru.

Přečtěte si také

Prodejci Konfigurátor dveří