PERITO OPEN 2019

Zpět na výpis článků
Články

V pátek 8. listopadu uspořádal florbalový oddíl TJ Znojmo LAUFEN CZ ve spolupráci s firmou Perito s.r.o. florbalový turnaj pro děti 2. až 5. tříd základní školy s náborovým charakterem. Turnaje se tak mohli zúčastnit pouze neregistrovaní florbalisté a florbalistky.

Natěšení žáci základních škol nastoupili ve Sportovní hale ve Znojmě nejprve k úvodnímu slavnostnímu zahájení, kterého se ujala za firmu Perito s.r.o. obchodní ředitelka Ing. Veronika Kolajová a výrobní ředitel Robert Čech. Své slovo přidal také výkonný ředitel Ing. Karel Kretík a zástupce znojemského oddílu Jan Šťastník.

Turnaj Perito Open byl rozdělen na chlapce a dívky. V turnaji chlapců nastoupilo těchto 12 základních škol: ZŠ Pražská, ZŠ Mládeže, ZŠ Přímětice, ZŠ Tasovice, ZŠ Vrbovec, ZŠ Vranov nad Dyjí, ZŠ Vémyslice, ZŠ Prosiměřice, ZŠ Šanov, ZŠ Šumná, ZŠ Dyjákovice a ZŠ Náměstí Republiky. Do turnaje dívek se přihlásily ZŠ Mládeže, ZŠ Pražská a ZŠ Tasovice. Celkem se tak sešlo 15 základních škol a 147 dětí!

Chlapecký turnaj byl rozdělen do tří základních skupin po čtyřech týmech a osm nejlepších škol se probilo až do závěrečného Play-Off. O nejvyšší příčky bojovali žáci Vrbovce, kteří přetlačili v semifinále žáky ZŠ Pražská a postoupili do finále. Druhým finalistou se staly Tasovice, když přehráli v boji o finále ZŠ Nám. Republiky poměrem 6:2. O bronzové medaile si to rozdaly Pražská s Republikou, a protože vítězně z tohoto duelu vyšli žáci ze ZŠ Pražská, mohli se radovat z celkového 3. místa. Turnaj Perito Open vyvrcholil finálovým zápasem mezi Vrbovcem a Tasovicemi. Historicky prvním vítězem turnaje stali po vítězství 7:4 žáci Základní školy Tasovice!

Do dívčího turnaje nastoupily tři školy, které si zahrály systémem každý s každým na dvě kola. Turnaj dívek následně zakončilo finále mezi Mládežkou a Tasovicemi, z nějž vyšly jako vítězky dívky ze Základní školy Mládeže a po právu jim byly na krk pověšeny zlaté medaile!

Po odehrání všech 34 utkání turnaje Perito Open přišlo na řadu slavnostní vyhlášení. Z něho si všichni účastníci turnaje odnesli sportovní gymbag, pamětní diplom a upomínkové předměty od firmy Perito s.r.o., a také silikonový náramek od oddílu florbalu TJ Znojmo LAUFEN CZ. Týmy na prvních třech místech se mohly těšit z poháru i medailí a oba vítězové turnaje navíc z brankářské výstroje. Pro všechny školy byl také připraven balíček 15 florbalových míčků jako poděkování za jejich účast.

Všem hráčům, hráčkám, trenérům a organizátorům patří za toto krásné florbalové dopoledne velké poděkování! Speciální poděkování patří rovněž firmě Perito s.r.o., která převzala nad turnajem záštitu a výrazně se podílela na finančních nákladech turnaje.

Více fotografií z turnaje naleznete ZDE.

 

 

 

 
 
Nový konfigurátor dvěří