Domovská stránka /Blog / Otevřeme vám dveře pohodlně

Otevírejte si dveře otiskem prstu s pomocí biometrického zámku

Dveře na otisk prstů jsou moderní a bezpečný způsob, jak otevírat a zamykat svůj domov nebo kancelář. Stačí přiložit prst ke čtečce a dveře se otevřou. Nemusíte si pamatovat kódy ani nosit klíče. Pojďme si říci víc o tom, jaké typy dveří, respektive zámků jsou na trhu dostupné a jaké možnosti dveře na otisk prstů nabízejí.

Proč vchodové dveře s biometrickým systémem otevírání

Přístupové systémy využívající k identifikaci otisk prstu (techničtěji: biometrické systémy) si stále častěji nacházejí cestu do našeho každodenního života. Staly se součástí mobilních telefonů, přístupových systémů pro firmy i vchodových dveří pro rodinné domy. Jsou stále víc rozšířenější a díky tomu i dostupnější. Nechejte hledání klíčů jiným. Otevírejte si dveře otiskem prstu.

I když se většinou vyzdvihuje nezpochybnitelná bezpečnost biometrických systémů, otevřeně si přiznejme, že výhoda, kterou oceníte každý den, je POHODLÍ. Pohodlí, kdy místo hledání klíčů v kabelce nebo po kapsách, stačí zvednout jediný prst a…jste doma. Máte ruce plné tašek s nákupem na celý víkend? Od domova vás dělí jediný prst. Vracíte se s telefonem na uchu a s hlavou plnou myšlenek? Nesoustředěné hledání klíčů nahradí jeden dotyk. A věřte, že toto odemykání oceníte i při úplně běžném návratu domů. Jde totiž o POHODLÍ.

Typy řešení pro vchodové dveře na otisk prstu

Biometrický systém odemykání dveří má různé způsoby řešení, které mohou být v podobě:

  • integrace snímače ve dveřním madle,
  • v těle dveřní výplně,
  • v rámu dveří,
  • případně do ostění

Při realizaci používáme spolehlivý systém Navkom.

Otevřeme vám dveře pohodlně

Možnosti, které sebou dveře na otisk prstů nesou

Vybírat můžete ze široké nabídky modelů našich dveřních výplní a přitom jednoduše odemykat jen prstem.

Čtečka na otisk prstů se dá instalovat na různé typy vchodových dveří, jako jsou například plastové a hliníkové. Vchodové dveře tak mohou mít různý design a barvu, aby ladily s interiérem nebo exteriérem. Otevírání dveří s pomocí biometrického systému může disponovat také Bluetooth, numerickou klávesnicí, RFID kartou nebo mobilní aplikací. Některé dveře na otisk prstů mají také další funkce, jako je alarm, časová zóna nebo integrace se smart home systémem.

Některé nevýhody dveří na otisk prstů

Pořizovací cena dveří respektive samotného biometrického systému je často vyšší. Zámek na otisk prstů vyžaduje přísun elektrické energie, takže pokud dojde k výpadku elektřiny, nebo vybití baterie může nastat problém s otevíráním dveří. Měli byste dávat pozor na čistotu čtečky otisků i vašich prstů. Pokud je čtečka nebo prsty špinavé nebo poškozené, mohou nastat chyby při rozpoznávání.

Jestli uvažujete o koupi nových dveří na otisk prstů, tak se zkuste podívat na nabídku ALU DESIGN a vybírat můžete také z nabídky ALU SMART.

Přečtěte si také

Prodejci Konfigurátor dveří