• PERITO
  •   Články  
  • Nemůžete si dovolit hliníkové dveře? Konečně je na trhu alternativa

Nemůžete si dovolit hliníkové dveře? Konečně je na trhu alternativa

Zpět na výpis článků

Výplně pro vchodové dveře jsou poměrně konzervativní obor. Když už se ale nějaká novinka na trhu objeví, můžete si být jisti, že to stojí zato. Jako například nová sklolaminátová výplň GFK pro plastové vchodové dveře. Vstupní dveře díky ní dobře vypadají, jsou velmi odolné a trvanlivé a hlavně cenově dostupné. Pokud jste dosud neměli k plastovým dveřím důvěru, dveře s výplněmi GFK mohou váš názor změnit.

Články

Co to vlastně je výplň GFK?

Profil GFK dveří

Technologie překrytí křídla u dveřní výplně GFK

Vchodové dveře s výplněmi GFK se odlišují od klasických výplní jak materiálem, tak konstrukcí.

Jádro extrudovaný polystyren, zajišťující tepelnou i zvukovou izolaci, kryjí povrchové desky ze speciálního sklolaminátu GFK. Sklolaminát je univerzální, lehký, a pevný materiál. Snadno se zpracovává a například ve srovnání s kovy je výrazně levnější. Pro zajímavost – používá se například na trupy letadel a lodí, automobilové díly, střešní krytiny nebo vířivé vany. Výhodou sklolaminátu je také jeho snadná údržba. Výborně odolává plísním a je omyvatelný.

Kromě moderních materiálů odlišuje vstupní dveře s výplní GFK také jejich konstrukce . Tradiční dveřní výplně se do rámu křídla vkládají. GFK výplně se ale lepí na dveřní křídlo a celou plochou lepeného spoje posilují konstrukční pevnost křídla. Výrazně tím zlepšují vlastnosti vchodových dveří, které jsou díky tomu velmi pevné a tvarově stálé.

Dveře s výplněmi GFK obstojí i před nároky pasivních domů

Pokud se zajímáte o úspory energií, jistě vám není neznámý koeficient (součinitel) tepelné prostupnosti. Pro požadavky pasivních domů, tedy nejvyšší třídy energeticky úsporných budov, musíte mít dveře s celkovým koeficientem tepelné prostupnosti nižším než 0,8 W/mK.

Dveře s výplněmi GFK přizpůsobíte vzhledu svého domu

Dveře s výplněmi GFK přizpůsobíte vzhledu svého domu

Samotné výplně GFK přitom mají hodnoty tepelné prostupnosti kolem 0,55. Pokud tedy u svého dodavatele objednáte dveře s odpovídajícím profilem, je rozhodně možné přísné nároky energeticky úsporných staveb splnit.

Když chcete nadčasové dveře, které nemá každý druhý

Dveře s výplněmi GFK poznáte mezi těmi obyčejnými na první pohled. Může za to výrobní technologie překrytí rámu křídla, díky které jsou dveře velmi elegantní a celistvé. Na první pohled je nerozeznáte od výrazně dražších dveří z hliníku . Co se vzhledu týče, mají dveře s GFK výplněmi i další výhody:

  • Kromě oblíbených povrchových úprav v dekorech dřeva si u výplní GFK vyberete také z barevných nástřiků v jakémkoliv odstínu RAL
  • Samozřejmostí je pak prosklení izolačním trojsklem
  • Dveřní výplň GFK vám výrobce na přání opatří hliníkovými rámečky nebo nutami (drážkami) vylitými barvou
  • Interiérovou desku může zdobit hliníkový nebo krycí rámeček, který umožňuje výměnu skla při jeho rozbití

Dveře s GFK výplní jsou alternativou k hliníku

Abychom byli upřímní, přes všechen pokrok jsou ideální vchodové dveře stále z hliníku. Stačí se podívat za hranice směrem na západ a důkazy najdete v každé vesnici. Jak už to tak bývá, každý ideál má své „ale“. V případě vchodových dveří z hliníku je tím ale vyšší cena, která je stále pro mnoho zákazníků nepřekonatelným problémem.

A právě v takových případech přichází velká chvíle plastových vstupních dveří s výplněmi GFK. Hliníkovým dveřím se přibližují vzhledem i parametry, mají rovněž vynikající trvanlivost a hlavně – pořídíte je výrazně levněji.

Jen ve dvou případech vám dveře s výplněmi GFK nedoporučujeme: když s touto moderní výplní nemá výrobce zkušenosti a neabsolvoval příslušná školení; a když je stavební otvor pro vchodové dveře příliš malý.

Pokud ale zvolíte doporučeného výrobce a nenarazíte na žádná omezení stavby, budou vám vchodové dveře s výplní GFK sloužit spolehlivě mnoho let.

 

 
 
Nový konfigurátor dvěří