Domovská stránka /Blog / Na co nezapomenout při výběru vchodových dveří

Na co nezapomenout při výběru vchodových dveří

Některé životní události, jako je svatba, stavba domu či výběr vchodových dveří by měly být výjimečnou událostí, která se podaří nejlépe na první pokus. S výběrem správného životního partnera bohužel pomoci neumíme. Můžeme ale poradit, na co se zaměřit při výběru vchodových dveří, jaké jsou trendy současné doby a na co se připravit již při stavbě domu, aby vás nic nezaskočilo.

Podle našich dlouholetých zkušeností je první a nejspíše i nejdůležitější kritérium pro výběr vchodových dveří cena. Ochota zaplatit za vchodové dveře vyšší částku se nevyhnutelně potkává s požadavkem na kvalitu a životnost vchodových dveří.

Nejmenší finanční zátěží vašeho rodinného rozpočtu budou jednoznačně plastové vchodové dveře z nižších produktových řad. Také zde nabízíme široký výběr moderních dveří v oblíbených barvách či dekorech. Tepelnou úsporností se s vyššími řadami nemohou rovnat, ale například při správné volbě profilového systému a větší tloušťce výplně jsou vhodné i pro nízkoenergetické domy. Co se týká designových možností, i zde můžete vzhled podpořit volbou vhodného madla. V nabídce jsou různé délky i provedení. Již u některých plastových řad je v nabídce kromě žádaného vyoseného madla, navíc varianta luxusnějšího kolmého madla zabudovaného přímo do těla výplně.
Na co nezapomenout při výběru vchodových dveří (post title)

Střední, a zákazníky velice oblíbenou, cenovou kategorií je nejvyšší plastová produktová řada ENTRY, kterou také rádi doporučujeme. Kromě dobrých energetických vlastností, vysoké odolnosti proti povětrnostním vlivům, nabízí téměř nejoriginálnější možnosti v kombinaci povrchových úprav. Výhodou této produktové řady je možnost využití designového překryvu křídla dveří. Plocha okrasné výplně překrývá celé křídlo a dveře díky tomu působí uceleněji a luxusněji.

V posledních letech vzrůstá obliba finančně náročnějších hliníkových vchodových dveří. Důvody jsou pochopitelně ve vyšší kvalitě, odolnosti, životnosti, vzhledu a v neposlední řadě v energetické úspoře, kterou tyto dveře nabízejí. Aby pro vás byli i hliníkové dveře dostupnější, přicházíme na trh s rozdělením do dvou produktových řad ALU SMART
a ALU DESIGN. Nejpodstatnější rozdíly těchto řad jsou v tloušťce povrchového materiálu a v počtu nabízených modelů.

Řada ALU SMART nabízí oblíbené a skutečně nadčasové tvary, široká paleta povrchových úprav a zajímavá cena. Je to jednoznačně chytrá volba pro moderní domov.
Na co nezapomenout při výběru vchodových dveří (post title)

Výplně ALU DESIGN spojuje do posledního detailu propracovaný vzhled, i díky spolupráci s uznávaným designérem MgA. Petrem Novaguem nabízíme nepřehlédnutelné a originální tvary vchodových dveří. Speciálně navržená vitrážová skla skvěle doplňují celkový vzhled nejen výplně, ale i případně zvolených bočních fixů, které přináší do zádveří dostatek denního světla. Jako jediná produktová řada nabízí možnost oboustranného překrytí křídla dveří.
Na co nezapomenout při výběru vchodových dveří (post title)

Zajímavostí u této řady je možnost individuálního návrhu dveří, kde se zvolený obraz vygravíruje do povrchu dveří. Můžete tak vaše návštěvy přivítat například jménem rodiny, číslem domu, firemním logem, produktem nebo třeba vaším koníčkem.
Na co nezapomenout při výběru vchodových dveří (post title)

V neposlední řadě se u našich partnerů, prodejců oken a dveří, nezapomeňte informovat na stále žádanější biometrické přístupové systémy. Usnadní vám přístup do domu například možností otevřít vchodové dveře pomocí otisku prstu, zadáním kódu na klávesnici, za pomoci karty nebo telefonu. Umístění se také různí dle přání zákazníků. Volba je na madle, na rámu dveří či přímo na fasádě. Je proto důležité, promyslet si vaše požadavky již při stavbě domu, abyste zbytečně neporušovali například hotovou fasádní barvu.

Uvítejte návštěvy u vašich jedinečných dveří, které jednoznačně vystihnou vaši osobnost.

Přečtěte si také

Prodejci Konfigurátor dveří