MLÉČNÉ SKLO – Matelux vs. Satinato

Zpět na výpis článků
MLÉČNÉ SKLO – Matelux vs. Satinato
Články

Mléčné sklo, které někteří výrobci nabízí pod označením Matelux a jiný pod názvem Satinato, patří mezi floatová skla se saténovou povrchovou úpravou, které je dosaženo matováním kyselinou. Satinovaná (mléčná) skla různých výrobců skel se vždy liší konečným vzhledem a především zabarvením. Je to dáno jednak jiným druhem skla, které používají, ale také odlišnými metodami výroby matného povrchu.

Pokud tedy volíte mléčné sklo do více ploch, věnujte pozornost tomuto názvosloví, a pokud chcete docílit maximálního souladu, zajistěte si ho od jednoho výrobce a ideálně z jedné výrobní šarže.

Se všemi satinovanými (mléčnými) skly docílíte vyváženého poměru mezi zajištěním soukromí a prostupem světla až 90% v závislosti na tloušťce skla. Tato skla disponují jedním hladkým a jedním matovaným povrchem, které je možné čistit běžnými čisticími prostředky. Kromě snadné údržby a cenové dostupnosti jsou tato skla oblíbená především pro svůj neutrální vzhled, který se skvěle hodí ke klasickému i modernímu stylu.

PERITO s.r.o. používá ve svých výrobcích vždy sklo Matelux od společnosti AGC Glass Europe.

 

 
 
Nový konfigurátor dvěří