Design vchodových dveří

Zpět na výpis článků

Ty správné vchodové dveře budete určitě pečlivě vybírat. Každý si ovšem jako hodnotící kritérium stanoví něco jiného. Muži se obvykle zaměřují na technickou stránku výrobku, použité materiály, bezpečnost, trvanlivost a záruky. Ženy pak přednostně vybírají model, který vzhledově nejlépe odpovídá jejich představám a přáním.

Ukázka designu dveří
Články
Hliníkové vchodové dveře PERITO Claire

Hliníkové vchodové dveře PERITO Claire

Pokud řešíte všechna tato hlediska současně, je tento postup jistě správný. Ne vždy však vybraný produkt splňuje vše, co jsme si předsevzali. Většinou jsme nuceni vybrat vchodové dveře, které například odpovídají naší představě o technických parametrech, ale vypadají jinak, než bylo původní přání.Naštěstí už i na našem trhu můžeme najít firmy, které vzhledu dveří přisuzují patřičnou důležitost a v jejich nabídce najdete nejen kvalitní, ale zároveň i krásné dveře.

Barvy a dekory

Možností povrchových úprav vchodových dveří je nepřeberné množství. Vybírat můžete mezi hladkými nebo strukturovanými laky, imitacemi dekoru dřeva ve vysokém lesku nebo můžete tyto technologie kombinovat. Pokud se rozhodnete pro lak, nejste barvou a odstínem v podstatě omezeni. Nutno však říci, že lakovaný povrch je tak, jako každá jiná lakovaná plocha, náchylnější na mechanické
poškození. U hliníkových dveří se pro dosažení vzhledu imitace dřeva používá speciální technologie Decoral, kdy se barva a fólie pod vysokými teplotami zapékají. Vzniká tak designově jedinečný vzhled moderních a technicky dokonalých dveří.

Vložená dveřní výplň

Vložená výplňStandardní řešení, při kterém je výplň vsazena do rámu a zalištována. Při čelním pohledu na zavřené dveře vidíte kolem dveřní výplně rám dveří i rám křídla. Jelikož je tento způsob běžný a často používaný, bude pro vás esteticky přijatelný do chvíle, než uvidíte dveře s jednostranným nebo oboustranným překryvem křídla.

 

 

Dveřní výplň jednostranně překrytá

Jednostranné překrytíVýplň je z exteriérové strany nalepena na křídlo dveří a zcela ho překrývá. Z interiérové strany je opět zalištována. Tato varianta je vhodná i pro plastové vchodové dveře, je však třeba použít výplň vyrobenou ze speciálních sklolaminátů (např. série PERITO Entry).

 

 

 

Dveřní výplň oboustranně překrytá

Oboustranné překrytíVýplň z obou stran překrývá křídlo a lícuje s rámem. Celé dveře tak působí jako jednolitý a kompaktní celek. Kromě čistého a moderního designu je předností tohoto typu dveří i možnost použít až 85 mm široký izolační sendvič, který dveřím zajistí vynikající tepelně izolační vlastnosti, odpovídající požadavkům pro pasivní domy.

 

 
 
Nový konfigurátor dvěří