Domovská stránka /Blog / 5 kroků ke správným vchodovým dveřím

5 kroků ke správným vchodovým dveřím

5 kroků ke správným vchodovým dveřím
Hliníkové vchodové dveře PERITO Bernardette

1. Máte pasivní nebo nízkoenergetický dům?

Pokud ano, potřebujete k němu dveře, kterými vám nebude unikat teplo. Jakmile mají dveře tepelnou prostupnost (označuje se jako Ud) vyšší než 0,8 W/(m· K), není to pro vás správná volba.

2. Jak moc je pro vás důležité bezpečí?

Jestli se chcete cítit bezpečně, vybírejte dveře s širší dveřní výplní a nedělejte ústupky při výběru doplňků a kování. Bezpečnostní panty, connexová skla, zámková vložka s vyšší bezpečnostní třídou a minimálně tříbodový automatický zámek by měly být základem.

3. Jak moc jste ochotni se o dveře starat?

Nic naplat, dřevěné dveře jsou sice krásné, ale potřebují vaši pravidelnou péči. Pokud na ni nemáte čas, nebo se vám do ní prostě nechce, zkuste plastové dveře. Prakticky se o ně nemusíte starat. Při jejich nákupu ale dobře zhodnoťte podmínky, kterým vstupní dveře ve vašem případě budou čelit – sluneční svit, povětrnostní vlivy. Nejméně práce budete mít s hliníkovými dveřmi. Jsou tou nejlepší volbou z hlediska životnosti, odolnosti, pevnosti a trvanlivosti.

4. Chcete, aby to vašemu domu slušelo?

Jestli chcete, aby dveře zapadly do celkového vzhledu vašeho domu, měli byste při výběru vzít v úvahu nejen váš vkus, ale například i to, jestli se jedná o novostavbu nebo rekonstrukci.
V současnosti přitom není problém najít stylové dveře prakticky pro každý dům.
Zpravidla se ladí barva dveří s barvou oken. Už při nákupu oken si proto zjistěte, jestli na vámi vybraných dveřích může být stejný dekor, jako na oknech.

5. Chcete být „IN“ a mít stejné dveře, jaké „letí“ v západní Evropě?

Pokud ano, sáhněte po hliníkových dveřích. Jsou sice dražší, ale díky velké odolnosti a dlouhé životnosti se vám tato investice rozhodně vyplatí. Žádný jiný materiál navíc nedovoluje tolik si pohrát s designem a propracovat ho do nejmenšího detailu. Navíc je díky široké škále barev a dekorů snadno sladíte i s plastovými či dřevěnými okny.

A jestli vážně chcete být originální, vyberte si některý z modelů od špičkového designera MgA. Petra Novagua.

5 kroků ke správným vchodovým dveřím
Designové hliníkové vchodové dveře PERITO – modely Francine a Claire

Přečtěte si také

Prodejci Konfigurátor dveří