JÁDRO – SLOŽENÍ VNITŘNÍHO SENDVIČE

V současnosti používáme pro výrobky PERITO 4 druhy vnitřních jader dle následujících specifikací. Rozdíly mezi jednotlivými jádry prezentují především druhy použitých materiálů výztuh, při jejichž použití se mění celková tuhost jádra výplně, automaticky se však zhoršuje hodnota tepelné prostupnosti zvoleného sendviče. Pro každé jádro je určena specifická možnost použití, případně doporučujeme použití toho kterého jádra při Vašich konkrétních požadavcích na zvýšení bezpečnosti, či pevnosti výplně.

Obecně lze doporučit jádro „A“ pro všechny plastové dveřní výplně (Classic, Technic) v bílé barvě a všechny HPL dveřní výplně (Vizual, Elegance aPremium) bez rozdílu povrchové úpravy. Docílíme tím nejnižší hodnoty tepelné prostupnosti, pevnost a tuhost výplně je dostačující. V případě HPL / ALU výplní není třeba jádro nijak posilovat, HPL, případně ALU desky jsou dostatečně tvrdé a odolné. Jádro „D“ doporučujeme použít u plastových výplní sérií Classic a Technic a to v případě povrchu výplně s imitací dřeva.

slozeni-AJádro A

Jádro „A“ je tvořeno samotným extrudovaným polystyrenem. Toto jádro je plně dostačující pro použití ve všech typech HPL / ALU výplní a je zbytečné volit jádro jiné. Zbytečně se zvyšuje tepelná prostupnost výplně a zvyšuje se také cena kompletního výrobku.
U výplní plastových je toto jádro dostačující u všech bílých variant s menší plochou prosklení. V případě větší plochy prosklení ( Stela S2, S3 , Eva S8 atd. ) doporučujeme zvolit jádro „D“.

slozeni-BJádro B

Jádro „B“ je lepeným sendvičem ve složení 2 desek z extrudovaného polystyrenu , mezi nimiž je vlepena hliníková plotna o síle 1 mm. Toto jádro má zvýšenou bezpečnostní odolnost, tato ovšem není doložena certifikátem. Certifikát bezpečnosti je možné získat pouze pro kompletní vchodové dveře, ne pro samotnou dveřní výplň. Jádro se používá pouze pro hladké bílé desky PVC o rozměru 2000×1000 mm.

slozeni-DJádro D

Jádro „D“ je  vyrobeno kombinací extrudovaného polystyrenu a speciální tvrzené desky o síle 7 mm, která je umístěna hned pod svrchním pohledovým materiálem z exteriérové strany. Tato skladba vykazuje optimální pružnost a pevnost jádra a je vhodná pro dveřní výplně s povrchovou úpravou v tmavších barevných odstínech nebo dekoru dřeva.

Tepelné prostupnosti – příklady jednotlivých typů DV PERITO

Deklarace-PERITO-20121-2_v